Kiralama Koşulları

ŞARTLAR  ve KOŞULLAR

Kullanıcı Bilgisi

Kiralanan araç, sadece kira sözleşmesinde ve teslim formunda belirtilen kişiler tarafından kullanılır. Aracın kullanımında,  sözleşmede belirtilmeyen herhangi bir üçüncü sahsın aracı kullanmasından meydana gelebilecek zararları hiçbir garanti kapsamayacaktır. Extra sürücüler  eklemek isterseniz, ofislerimize başvurabilirsiniz.

Araç grupları için minimum sürücü yaş ve ehliyet süresi ile ilgili detaylar aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Grup  Minimum ehliyet yaşı   Minimum sürücü yaşı 
Ekonomi 2 22
Orta 3 24
Lüks 4 27

Kiralama Süresi:
Minimum kiralama süreleri 3 gündür.

Kiralanan araçlara, Adil Kullanım Politikası kapsamında günlük limit uygulanabilir.

Geç Teslimat:
Aracınız rezerve edilen saate göre 3 saat veya daha geç iade edilirse, gün için geçerli olan günlük ücret kira sözleşmesine eklenecek ve kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Yakıt Politikası
Full depo zorunluluğumuz yoktur. Kiralayan, aracı teslim aldığı seviyedeki yakıt miktarı ile teslim etmekle yükümlüdür. Kiralayan, eksik getirilen yakıt için “Yakıt + Hizmet Bedeli” ödemeyi kabul  ve beyan eder. Ayrıca Kiralayanın aracı teslim alınınandan daha fazla yakıt ile iade ettiği durumda, yakıt bedeli iadesi yoktur.

Araç İçi Tütün Ürünleri Tüketimi
Araçlarımızda Tütün ürünleri ve benzeri tüketimler yasaktır. Araç içerisinde tütün ürünü tüketilmesi durumda 350 TL + KDV şeklinde işlem ücreti uygulanacaktır.

Km Sınırı
Araçlarımızda kiralama gün sayısına göre değişkenlik gösteren günlük kilometre sınırımız vardır. Kiracı, kiralama sonunda Km Sınırını aştığı her bir Km için KDV dahil 1.15 TL ödeyeceğini kabul ve beyan eder. Lütfen günlük km sınırı için aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.

Günlük Kiralamalarda KM Sınırı   300 Km 
3 Günlük Kiralamalarda Günlük Km Sınırı 
 250 Km
7 Günlük Kiralamalarda Günlük Km Sınırı 
 200 Km
14 Günlük Kiralamalarda Günlük Km Sınırı 
 150 Km
999 Günlük Kiralamalarda Günlük Km Sınırı
 110 Km

Araç Teslimatı

Ofiste Teslim:
Aracınızı aldığınız yerden farklı bir yere teslim etmek isterseniz, tek yön ücreti alınacaktır.

SİGORTA ve GARANTİ
Araç sigorta planlarımız kampanya ve fiyatlara göre değişmektedir. Sigorta planının detayları sözleşmemizde ve teslimat formunuzda belirtilmektedir. Gereksinim duyabileceğiniz ek sigortalar için ücretler ve limitler hakkında bilgi almak için rezervasyon çağrı merkezine veya ofisimize başvurunuz. Hizmet olarak sağlanan sigorta ve garantilerin detayları aşağıda yer almaktadır.

Sigorta
Araçlarımızda  standart Full Rent a Car kaskosu mevcuttur. Aracın lastikleri, cam aksamı,far aksamı ve alt takımı kasko kapsamı dışındadır. Kiracı aracın hor ve dikkatsiz kullanılması, yanlış yakıt doldurması gibi hatalar sonucu doğabilecek tüm masrafları karşılayacak olduğunu kabul ve beyan eder. Kiracı, Kiralama kontratı üzerinde kayıtlı olmayan bir kişinin aracı kullanması, araçla kapasitesinden fazla yolcu taşınması, alkol ve ya uyuşturucu etkisi altında aracın kullanılması sebeplerinden kaynaklı bir kaza durumunda sorumluluğun Kiracıda olduğunu kabul ve beyan eder. Kiracı, aracı yapılı olmayan veya off-road olarak tabir edilen bölgelerde kullanması halinde araca gelebilecek herhangi bir hasar durumunda sigorta ve kaskonun  yine devre dışı kalacağını bilir ve doğacak hasar masraflarını  karşılamayı kabul ve beyan eder. Aracın çalınması durumunda kiracı mutlak suretle aracın ruhsatını ve  anahtarını ibraz etmek zorundadır. Aksi halde sigorta kapsamı gereği emniyeti suistimal olarak nitelendirilir ve sigorta devre dışı kalır

Şirketimiz bünyesince size sunulan ek koruma sigortaları ile hasar durumlarında oluşabilecek masraflardan alınan sigorta paketine göre muaf olabilirsiniz. Burada en önemli husus, her ne kadar ek koruma sigortası satın alınsa da, hasar durumularında Kiracı, aracın ve kazaya karışan bütün araçların (3. Şahısların araçları dahil)  hasarlı fotoğraflarını aracı yerinden hareket ettirmeden çekmekle, hasarın gerçekleştiği bölgedeki yetkili kolluk gücünden (Polis, Jandarma) resmi hasar tespit tutanağı ve alkol testi tutanağı edinmekle, aracı teslim aldığı Main istasyonunu bilgilendirmekle yükümlü olduğunu kabul ve beyan eder. Aksi halde  satın alınan ek koruma sigortaları  geçersiz olacaktır.  Ek koruma Sigorta Çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir.

Lastik Cam Far Sigortası (LCF)
Aracın ön camı, lastiklerinde ve farlarında kiralama süresince hasar oluşması durumunda doğacak masrafları kapsar.
 
Mini Hasar Sigortası (CDW)
Çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 1000 TL’ye kadar olan hasarları (park yeri, ufak çizikler, lastik -cam-far hasarları vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.

TRAFİK CEZALARI
Trafik kurallarına uyulmaması sonucu kesilmiş olan trafik cezalarının ödenmesi(köprüler ve otoyollarda yanlış şeride girmek dahil) sözleşmede belirtilen aracı kiralayan kişinin kredi kartından tahsil edilecektir.

EK HİZMETLER ve ÜRÜNLER
Araç kiralama hizmetimize ek olarak aşağıdaki ürünleri ve hizmetleri satın alabilirsiniz. Fiyat detayları ve daha fazla bilgi için lütfen rezervasyon çağrı merkezini arayınız veya ofislerimize başvurunuz.

- Bebek koltuğu
- Navigasyon
- Aracı farklı yerde teslim etme
- Takmatik kar zinciri
-HGS

Depozito
Main Ofislerinden araç kiralayabilmek için kiracının kendi adına düzenlenmiş Master ya da Visa kredi kartı olması gerekmektedir. Depozito işlemi kiralama için zorunlu bir işlemdir. Depozito tutarı kiralanan araç grubuna göre farklılık gösterir. Depozito işlemi satış işlemi değildir, bloke işlemidir. Kiracını kredi kartındaki depozito tutarı kadar limit banka tarafından bloke altına alınır ve kiracı aracı iade ettikten 21 İŞ GÜNÜ sonra bu bloke kaldırılır.  Depozito işlemlerinde kesinlikle AMEX ya da DEBIT card kullanımı söz konusu değildir.  Sadece Visa ya da Master Kredi kartı ile depozito işlemi yapılabilir. Lütfen aşağıda ki araç gruplarına göre depozito tutarlarını gösteren tabloyu inceleyiniz.

 ARAÇ GRUBU 
 DEPOZİTO TUTARI 
 Ekonomik ve Kompakt Sınıf  750 TL
 Orta ve Standard Sınıf  1.000 TL
 Full Size, Premium Sınıf  1.500 TL
 Üst, Lüks Sınıf (Çift Kredi kartı talep edilebilir)  2.500 TL

Güvenlik:
Web sitemiz www.mainrentacar.com size daha güvenli bir alışveriş ortamı sağlamak için SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır.

REZERVASYON VE KİRA SÖZLEŞMESİ DEĞİŞİMİ

Erken Teslim:
Aracın, teslim alındıktan sonra rezervasyon tarihinden önce  iade edilmesi durumunda para iadesi yapılmaz. Fakat sonraki rezervasyonda kullanabilirsiniz.

Kiralama Süresinin Uzatılması:
Kiralama süresinin bitiminden sonra rezervasyon süresi içerisinde uzatma talebinde bulunulması halinde, fiyat sistem tarafından yeniden hesaplanacak ve ek tutar kira süresinin başında belirtilen kiracının kredi kartından tahsil edilecektir.

İptal ve İade:
Rezervasyon, başlangıç tarihinden 48 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir.48 saatten az süre kalması durumunda iki günlük kesinti uygulanıp ücret iade edilir.

ÖNEMLİ BİLGİ

Aracın kirasıyla ilgili tüm ücretler kiracının kişisel kredi kartından ve/veya Araç teslimatı esnasında Nakit olarak tahsil edilecektir.

Herhangi bir hasar olması durumunda sigortadan faydalanabilmeniz  için  polisi arayarak olayı bildirmeli ve araç, olay yerinden hareket ettirilmeden Trafik polisi ve Jandarmayı  bilgilendirmeli ve polis raporu ile alkol testi almalısınız.

Maddi hasarla sonuçlanan hasarlarda sürücüler kendi aralarında kaza tutanağı tutabilirler.

Araç hırsızlığı durumunda polis çağırıp hırsızlık raporu alınması gerekmektedir. Hırsızlık raporu aracın anahtarı ve ruhsatı ile bize iade edilmelidir.

Kaza, hırsızlık, arza, patlak lastik gibi herhangi bir aksilik durumunda veya acil durumlarda veya acil yardıma ihtiyacınız olursa, Türkiye genelinde 7/24 hizmet veren çağrı merkezini arayabilirsiniz.      +90552 621 18 93

Sigortamız Türkiye dışı seyahatlerde geçerli değildir. Araçlarımız Türkiye dışında kullanılamaz.

Lütfen kiralama formu ve anlaşmayı kontrol ediniz.

Belirli bir marka veya model için garanti verilmeden herhangi bir araç grubu için rezervasyonlar onaylanır.

Kiracı hatalı kullanımından veya dikkatsizlik gibi nedenlerden dolayı meydana gelen mekanik ve elektriksel zarar ve ziyanın bedelini kabul eder ve onaylar. Mekanik  ve elektriksel nitelikler de dahil olmak üzere bu tür zarar ve hasarlar taşıt sigortası poliçesi ve garanti kapsamında değildir.

Kış lastikleri isteğe bağlıdır. Kış lastiklerinin mevcudiyeti stoklarla sınırlıdır, bölgelere ve ofislere göre değişir.

ARAÇ KİRALAMA İÇİN MAİN RENT A CAR!

Araç kiralama sektörünün lider markası Main Rent a Car ile hemen tanışın. Günlük araç kiralama için en iyi fiyatlar ve yüksek kaliteli araçlar bu sayfada! Araç kiralama işlemi saatlik günlük ya da aylık olarak yapılmaktadır. Uzun dönem kiralama yapılabileceği gibi kısa dönemde de kiralama yapılabilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına göre kiralama yapılır. Eğer turistlik bir bölgeye gidiyor ve yanınızda araç bulundurmuyorsanız bu durumda araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Otobüs terminallerinde tren istasyonlarında ya da havalimanı gibi toplu ulaşım alanlarında filo kiralama bulabilirsiniz.

Main Rent a Car ayrıcalığıyla Türkiye’nin 8 farklı noktasında araç kiralama hizmetimiz bulunmaktadır. Kişilerin bütçelerine ve tercih ettiği arabalara göre kiralama hizmetinin fiyatı belirlenmektedir. Gittiğiniz şehri kiralık araçlarla gezebilir ya da acil işlerinizi araç derdi olmadan çözümleyebilirsiniz.

Her dönemde yolcu taşımacılığını daha da kaliteli bir yere taşımayı amaçlayan Main Rent a Car araç kiralama hizmeti, aracın olmadığı zamanlarda çözüm üreten bir hizmet türüdür. Gidilecek ve varılacak yerin zaman ve yol sıkıntısı olmadan ulaşılabiliyor olması araç kiralama hizmetini daha da cazip bir hale getirmektedir.

Eğer aile olarak uzun bir yola çıkıyorsanız otobüse ya da ulaşım amacıyla vereceğiniz ücretin çok daha azını araç kiralamaya verebilirsiniz. Bu şekilde kolay ve rahat bir ulaşım sağlayarak kendinizi rahat ettirebilirsiniz. Aynı zamanda varacağınız yere sürüş şeklinize bağlı olarak otobüslerden daha kısa sürede varabilir dilediğiniz zaman mola verebilirsiniz.

‘Daima yüksek müşteri memnuniyeti yaratma’ misyonu ile müşterilerine keyifli sürüşler vadeden Main Rent A Car, Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile keyifli sürüşler vadeden Main Rent A Car’ın Türkiye çapında 8 şubesi bulunmaktadır.

Main Rent A Car’da Günlük Araç Kiralama

Günlük araç kiralama hizmetinin yaygın bir müşteri ağı bulunmaktadır. Bu ağı kuran filolar müşteri hizmetine çok önem vermektedir. Araçları tercih eden müşterilerin kesintisiz ve sorunsuz bir hizmet almasını amaçlarlar. Kurumsal bir hale gelen firmalar ödeme konusunda da müşterilerine yardımcı olurlar.

Araç kiralama hizmetini satın alarak şehrin kalabalığından uzaklaşabilir gittiğiniz şehri daha ayrıntılı bir şekilde gezebilirsiniz. Aracı bütçenize ve zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Vites koltuk sayısı ve yakıt türüne göre tercihte bulunabilirsiniz. Bu seçenek tercih edeceğiniz aracın fiyatını etkilemektedir.

Main Rent A Car İzmir, Antalya, Balıkesir, Muğla, Bodrum, Didim, Kuşadası, ve Trabzon’da yer alan  ofisiyle misafirlerine iş gezisi, tatil vb. kaynaklı günlük araç kiralama ihtiyaçları için geniş araç filosuyla en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Otomobil Kiralama İle Ulaşım Derdine Son

Otomobil kiralama hizmeti almak istiyorsanız firmamız için bazı koşulları taşımanız gerekiyor. İlk olarak kullanmak istediğiniz aracın ürüne göre belirli bir yaşı doldurmalı ve ehliyet süresini sağlamış olmanız gerekmektedir. Firmamızın bünyesinde 7 adet farklı sınıflarda araçlar bulunmaktadır. Araçların segmentine göre 1 – 2 – 3- 4 ya da 5 yıllık ehliyet sürenizin olması gerekmektedir.

Uzun vadede otomobil kiralamak sizin işinizi daha fazla görecekse mini sigorta paketleriyle hem işlerinizi halledebilir hem de araçların güvenliğini sağlayabilirsiniz. Main yaygın servis ağı sayesinde Türkiye’nin 8 noktasında hizmet vermektedir. Farklı modellere ve özelliklere sahip olan araçlar için firmamızdan almış olduğunuz profesyonel hizmetler sayesinde artık seyahatleriniz çok daha kolay bir hal alacak. Araçların rutin kontrolleri düzenli olarak yapılmakta ve sizlere şekilde teslim edilmektedir. Günlük olarak en az 24 saat aylık ise en az 30 gündür. Tercih ettiğiniz araçların kilometresine göre ayrı fiyatlandırma yapılmaktadır. Günlük 400 km olan araçların aylık en fazla 4000 km yapması gerekmektedir. Aracı teslim ettiğinizde size belirtilenden daha fazla km yaptıysanız bu durumda km başına belirtilen ücretleri ödemeniz gerekecektir.

Araba Kiralama: Main Rent a Car Farkıyla!

Araba kiralama hizmetini kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Aracınızı kiraladığınızda fisin 5 km uzaklığında bulunan noktalardan aracı ücretsiz teslim alabilir ya da teslim edebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz konum ofise 40 km’den daha uzaksa bu durumda teslim ya da alma hizmet verilmemektedir. Ofisimize giderek, aracınızı kendiniz teslim alabilirsiniz. Araçların bu dönemde bütün ihtiyaçlarımızı karşılamak amacıyla kullandığımız ürünler olması, araba kiralama firmalarının önemini bir kere daha ortaya koydu.

Main Rent a Car olarak firmamız gelişmiş araç filosu ve deneyimli personelleriyle, müşterilerine en profesyonel araba kiralama hizmetini sunmaktadır. Her geçen gün kendini geliştiren firmamız sayesinde güvenli yolculuklara dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. 5 ilde hizmet veren Main için şu illeri tercih edebilirsiniz:

İzmir, Antalya, Balıkesir, Muğla, Bodrum, Didim, Kuşadası, ve Trabzon Bu illerin havalimanlarında ve şehir ofislerinden araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. Eğer araçlarınızın geldiğiniz zaman hazır olmasını istiyorsanız, 0552 621 18 93 numaralı telefon numaralarından bizlere ulaşabilir, gerekli bilgileri alabilirsiniz. Belirtilen illerden temin ettiğiniz araçlarla, Türkiye’nin her bölgesine gidebilir, belirttiğiniz süre içerisinde araçlarınızı teslim edebilirsiniz. Aracı kullandığınız süre boyunca hırsızlık ve çalıntı gibi olumsuzluk durumlarıyla karşılaşmamak için gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Aracınız kapalı ve kilitli olarak park edilmeli, önemli belgeleri yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Aracınızı firmamızdan teslim ederken aracın ruhsat ve anahtarlarını iade etmelisiniz.

Aylık Araç Kiralama Avantajı

Aylık araç kiralama hizmeti aldığınızda bazı avantajlardan yararlanabiliyorsunuz. Her şeyden önce kask MTV ya da trafik sigortası kesinlikle ödemiyorsunuz. Eğer araç kendinizin olursa gerekli bakımları yaptırmadan trafiğe çıkmamanız gerekiyor. Ancak aylık araç kiralama hizmeti sayesinde aylık olarak kiraların araçların bakımları hizmet aldığınız firmalar tarafından yapılmaktadır. Lastik değişimleri bakım işlemleri ve gerekli olan durumlarda da hasar tamirleri yapılmaktadır.

Tahmin edebileceğiniz gibi aylık araç kiralama hizmetine ani durumlarda ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle ani iş seyahatlerinizde ve aciliyet durumlarında tercih edebileceğiniz aylık araç kiralaması sayesinde ülke içerisinde gidebileceğiniz yer sınırlaması bulunmamaktadır.

Main Rent a Car olarak, aylık araç kiralama seçeneğinde de elbette güvenilir, rahat, konforlu ve uygun fiyatlı sunulan hizmetlerimizle müşterilerimizin en kaliteli hizmeti alması amaçlanmaktadır.

Filo Kiralama Seçeneği

Ayrıca, filo kiralamahizmetini de belirli bir süre için tercih ederek avantajlı bir konuma geçebilirsiniz. Günümüzde bu hizmeti hem bireysel hem de kurumsal olarak kullanan pek çok kişi bulunmaktadır. Filo kiralama ile bu hizmeti çoğul olarak da alabilirsiniz. Bu şekilde daha uygun maliyetlerle araçlarınızı tedarik edebilirsiniz. Zamandan ve maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olacak bu hizmete Main Rent a Car farkıyla ulaşabilirsiniz. Kiraladığınız aracınızla işiniz henüz bitmediyse, aracınızın süresini uzatabilirsiniz. Ancak bunun için en az 24 saat önce ofisimize haber vermeniz gerekmektedir. Ofisimizin onayı doğrultusunda aracın kiralama ücreti kullanıcıdan tahsil edilerek kiralama işlemi tamamlanmaktadır.

Araç kiraladığınızda ödeme türünü aracınızın kilometresine ya da aylık kiralama süresine göre belirleyebilirsiniz. Araç kiralamanın araç satın almaktan daha karlı bir duruma geldiği bu dönemde sizler de Main Rent a Car sayesinde ihtiyacınıza göre araç kiralayabilirsiniz.

Rent a Car Hizmetinde Lider Marka: Main

Main Rent a Car firmamız ile birlikte bireysel ya da kurumsal olarak rent a car hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bilindiği üzere bazı durumlarda araç kiralamak araç satın almaktan çok daha kârlı olabiliyor. Özellikle kurumsal firmalar, işletmeler ve buna benzer modellerde rent a car ile ulaşım sorununu çözmek, araç satın almaya göre daha avantajlı olabiliyor. Firmalar ve bireyler de giderek Rent a Car hizmetinin daha fazla farkına varılmaktadır. En basitinden kiralık araçların bakım, onarım, kasko ya da sigorta gibi zorunlu masrafları bulunmamaktadır. Kiraladığınız aracın fiyatları belirlenirken bu kalemler göz önüne alınmaktadır. Main Rent a Car filosundaki araçlar; kaliteli, güncel modeller ve yaşlı olmayan olan araçlardır. Bu şekilde kaliteli bir sürüş deneyimini de yaşayabilirsiniz.

Main Rent a Car olarak bizlerin vermiş olduğu hizmete pek çok şehirden ulaşabilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışını benimseyen ve her geçen gün kendini geliştirmeyi amaçlayan firmamız, müşterilerini memnun etmeye çalışmaktadır. Firmamız bünyesinde barındırdığımız kaliteli araçlarımızla da müşterilerimize verimli sürüşler sunmaktayız.

Bazen iş ya da seyahat amaçlı farklı şehirlere gidilmesi gerekebilir. Bu durumlarda elinizin altına kullanabileceğiniz araçların olmaması günlük hayatınızı etkileyebilir işleriniz gecikebilir. Main Rent a Car gibi çözüm odaklı bir marka olduğu sürece araçlarımızı kullanarak işlerinizi halledebilirsiniz!

Araç Teslimi

● Kiracı aracı, araca ait tüm belgeler, aksesuar avadanlıkları, yedek lastiği ile birlikte teslim aldığı gibi araç kiraladığı istasyona veya sözleşmede belirtilen başka bir yerdeki Kiraya Veren ofisine iade edecektir.
● Aracın kiralama sonrası çıkış yapacağı ofisten müsaitlik doğrultusunda 5 kilometreye kadar teslim alınması ve/veya teslim edilmesi ücretsizdir.
● 40 km’ye kadar olan mesafelerde teslim alma ve/veya teslim etme hizmeti 80-TL’dir.
● Firmamızdan yapılacak ilk kiralamalarda adrese teslim hizmeti verilmemektedir.
● 30 km üzerinde mesafelerde teslim alma ve etme hizmeti verilmemektedir.
● Kiracı aracı teslim almadan önce finansal analiz yapılır, ofis yetkilileri bu finansal analiz dahilinde aracı teslim etmeme hakkını saklı tutar.
 
Sağladığımız Ek Güvenceler

Kiralama süresinde oluşabilecek hasarlar için müşteri onayı ile onarım avantajları sağlanmaktadır. Lastik, cam, far güvencesi için 750 TL’ye varan hasar durumlarında LCF Lastik,cam,far) sigortası, en fazla 1.000 TL’ye varan hasar durumlarına karşı ise  MHS (mini hasar sigortası) müşteriye sunulmaktadır.

Araç Kiralama Ödeme Koşulları Hakkında

Kiralama tutarı ve sağlanan ek güvenceler kiralama sırasında, aracı kiralayan kişinin kredi kartından veya Nakit tahsil edilmektedir. Main Rent A Car kiralama işlemlerinde debit, ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır.

Aracı kiralayan müşterinin kredi kartından ön provizyon alınmaktadır. Provizyon ücreti araç sınıfına göre farklılık göstermektedir. Ekonomik sınıf araçlarda 750 TL, orta sınıf araçlarda 1000 TL, üst sınıf araçlarda 1.500 TL ve Premium sınıf araçlarda 3.000 TL provizyon ücreti alınmaktadır. Provizyon olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde varsa ceza, hasar, eksik yakıt vb. durumlar düşüldükten sonra kiralama yapılan karta 14 gün içinde geri iade edilmektedir.

Önemli Notlar

Kiracı, aracı her türlü güvenliğini sağlayacak biçimde kapalı ve kilitli olarak park etmekle yükümlüdür. Aracın çalınması durumunda hırsızlık güvencesinden faydalanabilmek için; ruhsat ve anahtarı iade ederek gerekli önlemleri aldığını ve ilgili emniyet makamlarına gerekli başvuruları yaptığını kanıtlamak ile mükelleftir. Aksi halde Kiracı kasko kapsamına dahil edilmeyen ve sigorta şirketi tarafından zarar ödemesi yapılmayan aracın güncel satın alma bedelini ve diğer yasal zararları ödemekle yükümlüdür.

Rezervasyon

Müşteri kiraladığı aracı herhangi bir nedenle kiralama süresini uzatmak ister ise en az 1 gün (24 saat) önce ilgili ofise bildirmekle yükümlüdür.  Uzatma süresi ilgili ofisin onayı ile gerçekleşebilmektedir. Kiralama onayı sonrası, kiralama yapılan kredi kartından ücret alınır ve uzatma işlemi gerçekleştirilir.

Müşteri, kiralama esnasında şirket-müşteri ilişkileri güvenliği açısından kiralama sözleşmesini imzalamakla yükümlüdür ve yapılan tüm kiralamalarda Main Rent A Car genel kiralama koşulları geçerlidir.

*Yukarıdaki bilgiler genel açıklama amaçlıdır. Main Rent A Car bu bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Detaylı bilgi için 0552 621 18 93 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya Main Rent A Car ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.
Whatsapp Telefon