Kiralama Koşulları

Şartlar Ve Koşullar

Kullanıcı Bilgisi

Kiralanan araç, sadece kiralama sözleşmesinde vwe teslim formunda belirtilen kişiler tarafından kullanılır. Aracın kullanımında, sözleşmede belirtilmeyen herhangibir 3. şahsın aracı kullanmasında meydana gelecek zararları hiçbir garanti kapsayamacaktır. Araç grubu için minimum yaş ve ehliyet süresi ile ilgili detaylar aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Grup             Minumum Ehliyet Yaş                 Minumum Sürücü Yaşı

Ekonomik                     1                                                  21

Orta                              2                                                  24

Lüks                              3                                                 27

Kirlama Süresi

Minimum kiralama süreleri 3 gündür. Kiralanan araçlara, Adil Kullanım Politikası kapsamında günlük limit uygulanabilir.

Geç Teslimat

Aracınız rezerve edilen saate göre 3 saat veya daha geç iade edilirse, gün için geçerli olan günlük ücret kira sözleşmesine eklenecek ve kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Yakıt 

Araç teslimatında bulunan yakıt miktarı dönüşte aynı miktar ile teslim edilmelidir. Eksik yakıt durumunda yakıt miktarı kadar ücret tahsil edilecektir.

Araç Teslimat Noktası

Araç teslim alma noktasından farklı bir noktada teslim edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanacaktır.

Sigorta ve Garanti

Araç sigorta planlarımız kampanya ve fiyatlara göre değişmektedir. Sigorta planının detayları sözleşmemizde ve teslimat formunuzda belirtilmektedir. Gereksinim duyabileceğiniz ek sigortalar için ücretler ve limitler hakkında bilgi almak için rezervasyon çağrı merkezine veya ofisimize başvurunuz. Hizmet olarak sağlanan sigorta ve garantilerin detayları aşağıda yer almaktadır.

Mini Hasar Sigortası

Main Rent A Car tarafından belirlenen beyanlı maksimum Mini Hasar Limiti 500 TL nin altında kalan tek taraflı kaza ve hasarlarda, yetkili mercihler (Polis, Jandarma) kaza, hasar tespit tutanağı doldurulması gerek kalmadan, Müşteri beyanı ile onarım yapılmaktadır.

Trafik Cezaları

Trafik Kurallarına uyulmaması sonucu kesilmiş olan trafik cezalarının ödenmesi araç dönüşünde tahsil edilmektedir. Araç tesliminden sonra sisteme düşen trafik cezaları bilgilendirme doğrultusunda Havale/EFT ile ödeme alınacaktır.

Ek Hizmet ve Ürünler

Araç kiralama hizmetimize ek olarak aşağıdaki ürünleri ve hizmetleri satın alabilirsiniz. Fiyat detayları ve daha fazla bilgi için lütfen rezervasyon çağrı merkezini arayınız veya ofislerimize başvurunuz.

-Bebek koltuğu

-Navigasyon

-Aracı farklı yerde teslim etme

-Takmatik kar zinciri

-Mini hasar sigortası

-HGS

Güvenlik

Web sitemiz size daha sağlıklı hizmet sunabilmek için SSl güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.

Rezervasyon ve Kira Sözleşmesi 

Erken Teslim

Aracın, teslim alındıktan sonra rezervasyon tarihinden önce  iade edilmesi durumunda para iadesi yapılmaz. Kalan bakiye bir sonraki rezervasyonunuzda kalan miktar kadar düşülecektir.

Kiralama Süresinin Uzatılması

Belirlenen kiralama sözleşmesinin uzatılması için en geç 1 gün (24 saat) önceden bildirilmesi gerekmektedir. Uzatma istenilen tarihlerde güncel fiyatlar hesaplanıp onay verilmesi sonucunda uzatma yapılacaktır.

İptal ve İade

Rezervasyon, başlangıç tarihinden 48 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir.48 saatten az süre kalması durumunda iki günlük kesinti uygulanıp ücret iade edilir.

Önemli Bilgi

Herhangi bir hasar olması durumunda sigortadan faydalanabilmeniz  için  polisi arayarak olayı bildirmeli ve araç, olay yerinden hareket ettirilmeden Trafik polisi ve Jandarmayı  bilgilendirmeli ve polis raporu ile alkol testi almalısınız.

Maddi hasarla sonuçlanan hasarlarda sürücüler kendi aralarında kaza tutanağı tutabilirler.

Araç hırsızlığı durumunda polis çağırıp hırsızlık raporu alınması gerekmektedir. Hırsızlık raporu aracın anahtarı ile bize iade edilmelidir.

Kaza, hırsızlık, arza, patlak lastik gibi herhangi bir aksilik durumunda veya acil durumlarda veya acil yardıma ihtiyacınız olursa, Türkiye genelinde 7/24 hizmet veren çağrı merkezini arayabilirsiniz.      +90552 621 1893 Sigortamız Türkiye dışı seyahatlerde geçerli değildir. Araçlarımız Türkiye dışında kullanılamaz.

Lütfen kiralama formu ve anlaşmayı kontrol ediniz.

Belirli bir marka veya model için garanti verilmeden herhangi bir araç grubu için rezervasyonlar onaylanır.

Kiracı hatalı kullanımından veya dikkatsizlik gibi nedenlerden dolayı meydana gelen mekanik ve elektriksel zarar ve ziyanın bedelini kabul eder ve onaylar. Mekanik  ve elektriksel nitelikler de dahil olmak üzere bu tür zarar ve hasarlar taşıt sigortası poliçesi ve garanti kapsamında değildir.

Kış lastikleri isteğe bağlıdır. Kış lastiklerinin mevcudiyeti stoklarla sınırlıdır, bölgelere ve ofislere göre değişir.

Araç Teslimi

  • ● Kiracı aracı, araca ait tüm belgeler, aksesuar avadanlıkları, yedek lastiği ile birlikte teslim aldığı gibi araç kiraladığı istasyona veya sözleşmede belirtilen başka bir yerdeki Kiraya Veren ofisine iade edecektir.
  • ● Aracın kiralama sonrası çıkış yapacağı ofisten müsaitlik doğrultusunda 5 kilometreye kadar teslim alınması ve/veya teslim edilmesi ücretsizdir.
  • ● 30 km’ye kadar olan mesafelerde teslim alma ve/veya teslim etme hizmeti 80-TL’dir.
  • ● Firmamızdan yapılacak ilk kiralamalarda adrese teslim hizmeti verilmemektedir.
  • ● 30 km üzerinde mesafelerde teslim alma ve etme hizmetinde tek yön ücreti uygulanmaktadır bu ücret kilometreye göre değişiklik gösterebilir detaylı bilgi için Rezervasyon merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
  • ● Kiracı aracı teslim almadan önce finansal analiz yapılır, ofis yetkilileri bu finansal analiz dahilinde aracı teslim etmeme hakkını saklı tutar.

Araç Kiralama Ödeme Koşulları Hakkında

Araç kira ücreti araç teslimatı sırasında Nakit / Kredi Kartı ile tahsil edilmektedir. Daha önceden ödeme yapmak isteyen müşterilerimiz Havale / EFT ile ödeme yapabilir.

Önemli Notlar

Kiracı, aracı her türlü güvenliğini sağlayacak biçimde kapalı ve kilitli olarak park etmekle yükümlüdür. Aracın çalınması durumunda hırsızlık güvencesinden faydalanabilmek için; ruhsat ve anahtarı iade ederek gerekli önlemleri aldığını ve ilgili emniyet makamlarına gerekli başvuruları yaptığını kanıtlamak ile mükelleftir. Aksi halde Kiracı kasko kapsamına dahil edilmeyen ve sigorta şirketi tarafından zarar ödemesi yapılmayan aracın güncel satın alma bedelini ve diğer yasal zararları ödemekle yükümlüdür.

Rezervasyon

Müşteri kiraladığı aracı herhangi bir nedenle kiralama süresini uzatmak ister ise en az 1 gün (24 saat) önce ilgili ofise bildirmekle yükümlüdür.  Uzatma süresi ilgili ofisin onayı ile gerçekleşebilmektedir. Kiralama onayı sonrası, kiralama yapan Havale / EFT ile ödeme yapması sonrsında uzatma işlemi gerçekleştirilir.

Müşteri, kiralama esnasında şirket-müşteri ilişkileri güvenliği açısından kiralama sözleşmesini imzalamakla yükümlüdür ve yapılan tüm kiralamalarda Main Rent A Car genel kiralama koşulları geçerlidir.

*Yukarıdaki bilgiler genel açıklama amaçlıdır. Main Rent A Car bu bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Detaylı bilgi için 90552 621 1893 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya www.mainrentacar.com ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz